Svirnas "Bandrenis"
Svirnas „Bandrenis“ – bitininkystės muziejaus svečio erdvė. Tai keičiamų parodų vieta.
Svirne su savo kūrybiniais darbais jau svečiavosi medžio skulptorius, turintis meno kūrėjo statusą Eglūnas Židonis, žolinių skulptūrų autorė, keramikė Viktorija Bitinaitė - Stančikienė, tapytoja Aurina Paškevičienė, bei Sigutė Ach.
Eglūno Židonio medžio skulptūros paroda svečių svirne tai natūrali tąsa ryšio su miškininkyste: tėvas Stanislovas Židonis miškininkas pagal profesiją įskiepijo meilę gamtai ir sūnui. Kartu jie projektavo kūrė statė pavėsines tuo metu kai Stanislovas dirbo girininku, kartu stebėjo gamtą, kartu atradinėjo etnokultūros paveldo subtilybes.
Išėjęs į pensiją Stanislovas save realizavo bendraudamas su muziejaus lankytojais prekiaujant medumi ir drožiniais muziejaus prieigose. Ilgainui jis tapo nacionalinio parko simboliu, įamžintas daugelyje parko stendų – žilabarzdis su šiaudine skrybėle, dainomis pasitinkantis muziejaus lankytojus.
Viktorija Bitinaitė -Stankevičienė profesionali menininkė iš Vilniaus. Žiemą taip pasiilgstu žolių, kad darbas tampa tarsi malda. Kiekvienas kūrinėlis primena, kad grįš vasara, gamta atgims ir viskas sužydės“, – tikino žolinių skulptūrų meistrė tautodailininkė Viktorija Bitinaitė-Stankevičienė. Menotyrininkai Viktorijos kūrinius lygina su dievdirbio Liongino Šepkos darbais. Iš tiesų jie panašūs archajiškumu, senoviškais simboliais, jautrumu.
Aurina Paškevičienė profesionali menininkė iš Utenos. Tapyba Aurinai kaip meno terapija ir saviraiškos laisvė. Paveiksluose autorė, pasitelkusi pastelines spalvas, seka savo pačios sukurtą pasaką, atveria pasaulį, kuriame daug šviesos, džiugesio, šilumos ir jaukumo. Darbai kupini jausmų, nuoširdūs, kerintys savo spalvomis ir fantazija, juose daug dėmesio skiriama smulkioms detalėms ir puošybos elementams.