Pirkia „Muilinė guboja“
Pirkia „Muilinė guboja“
Pagrindinė šios ekspozicijos tema - bitininkystės istorija. Šioje ekspozicijoje atskleidžiama Lietuvos bitininkystės vystymosi istorija - nuo drevinės iki rėminės.
Aplankę šią ekspoziciją, galėsite pamatyti eksponatus kurie byloja apie bitininkystės raidą: medžioklinę, drevinę, sodinę – kaladinę ir avilinę – rėminę bitininkystę. Susipažinsite su bičių gyvenamomis erdvėmis (drevė, statieji – kelminiai, gulstieji– kelminiai, šiaudiniai, Levickio arba Varšavski ir Dadano rėminiai, bei daugiaaukščiai bedugniai aviliai).
Sveikoje bičių šeimoje yra trijų rūšių bitės: viena bitė motina, apie tūkstantį tranų ir iki 100 tūkstančių bičių darbininkių. Motina – stambiausia iš visų šeimos narių. Jos kūno ilgis – 20-25 mm. Itin didelis pilvelis: jo neuždengia sparneliai, kaip bitės darbininkės. Tranas – trumpesnis, bet storesnis už motiną. Jo kūno ilgis – 15-17 mm. Tranai išsirita pavasarį ir vasarą.
Užsukę į „Muilinės gubojos“ pirkią pasijausite tarsi užsukę į svečius pas bitininką – į jaukius bitininko šeimos namus, kur sukaupta daugybė įvairių įrankių ir rakandų skirtingų šiuose namuose gyvenusių bitininkų kartų.
Galėsite susipažinti su senoviniais bitininkystės įrankiais ir jų panaudojimu. Eksponuojami tokie įrankiai kaip: geinys, keltuvai kaladiniams aviliams, inkilams, veido tinkleliai, narveliai motinoms, plunksna bitėms sušluoti, medinė vandens pompa skirta spiečiui nutupdyti, kaladinio avilio rėmeliai - šakės, medinės penėtuvės, rėmeliai, peikenos ir daug kitų senovinių eksponatų.
Pasigrožėję senovinės bitininkystės įrankiais, galėsite juos palyginti su šiuolaikinio bitininko rakandais: veido tinkleliais, narveliais motinoms, šepečiais bitėms sušluoti. Pirkios „šeimininkas – svetingasis bitininkas“ turi prikaupęs ir daug įvairiose Lietuvos vietovėse nufotografuotų avilių, bitininkų nuotraukų, senovinių knygų apie bites ir bitininkus, vaizdinių priemonių apie senovinę bitininkystę, duoklės medumi mokėjimą.