Siekiant geriau pritaikyti svetainės turinį bei informaciją apie mūsų paslaugas ir specialius pasiūlymus, šioje svetainėje naudojami slapukai (cookies), kuriuos Jūs galite bet kada išjungti, keisdami savo naršyklės nuostatas.

Pirkia „Muilinė guboja“

Pirkia „Muilinė guboja“

Pagrindinė šios ekspozicijos tema - bitininkystės istorija. Šioje ekspozicijoje atskleidžiama Lietuvos bitininkystės vystymosi istorija - nuo drevinės iki rėminės.

Aplankę šią ekspoziciją, galėsite pamatyti eksponatus kurie byloja apie bitininkystės raidą: medžioklinę, drevinę, sodinę – kaladinę ir avilinę – rėminę bitininkystę. Susipažinsite su  bičių gyvenamomis erdvėmis (drevė, statieji – kelminiai, gulstieji– kelminiai, šiaudiniai, Levickio arba Varšavski ir Dadano rėminiai, bei daugiaaukščiai bedugniai aviliai).
Sveikoje bičių šeimoje yra trijų rūšių bitės: viena bitė motina, apie tūkstantį tranų ir iki 100 tūkstančių bičių darbininkių. Motina – stambiausia iš visų šeimos narių. Jos kūno ilgis – 20-25 mm.  Itin didelis pilvelis: jo neuždengia sparneliai, kaip bitės darbininkės. Tranas – trumpesnis, bet storesnis už motiną.  Jo kūno ilgis – 15-17 mm.  Tranai išsirita pavasarį ir vasarą.
Užsukę į „Muilinės gubojos“ pirkią pasijausite tarsi užsukę į svečius pas bitininką – į jaukius bitininko šeimos namus, kur sukaupta daugybė įvairių įrankių ir rakandų skirtingų šiuose namuose gyvenusių bitininkų kartų.
Galėsite susipažinti su senoviniais bitininkystės įrankiais ir jų panaudojimu. Eksponuojami tokie įrankiai kaip: geinys, keltuvai kaladiniams aviliams, inkilams, veido tinkleliai, narveliai motinoms, plunksna bitėms sušluoti, medinė vandens pompa skirta spiečiui nutupdyti, kaladinio avilio rėmeliai - šakės, medinės penėtuvės, rėmeliai, peikenos ir daug kitų senovinių eksponatų.
Pasigrožėję senovinės bitininkystės įrankiais, galėsite juos palyginti su šiuolaikinio bitininko rakandais: veido tinkleliais, narveliais motinoms, šepečiais bitėms sušluoti. Pirkios „šeimininkas – svetingasis bitininkas“ turi prikaupęs ir daug įvairiose Lietuvos vietovėse nufotografuotų avilių, bitininkų nuotraukų, senovinių knygų apie bites ir bitininkus, vaizdinių priemonių apie senovinę bitininkystę, duoklės medumi mokėjimą.

 

 

Renginių metu yra fotografuojama ir filmuojama. Medžiaga publikuojama muziejaus internetinėje svetainėje, soc. tinkluose ir muziejaus informaciniuose leidiniuose.

Edukacinės programos

Meduolių kepimo ir puošimo edukacinė programa „BIČIŲ KIEME MEDUM KVEPIA“

Edukacinės programos tikslas :
Ugdyti įvairaus amžiaus asmenų kūrybingumo, pažinimo, menines ir karjeros (konditerines)
kompetencijas per tradicinius lietuviškus kepinius, atskleisti mūsų šali [ ... ]

Edukacine programa "Atvėrus avilio duris"

Edukacinės programos tikslas:
Per etnokultūrinį muziejinį paveldą supažindinti vaikus su gimtojo krašto tapatumą atspindinčiomis vertybėmis, žadinti susidomėjimą etnine kultūra bei senais [ ... ]

Edukacinė programa "Vaško laiškai"

Edukacinės programos „Vaško laiškai“ metu susipažįstama su bičių vašku kaip galima meninės kūrybos priemone. Kartu sužinoma, kad tai istoriškai reikšminga socialinius ryšius lydinti  [ ... ]